Krásné a bohaté2

25. října 2007 v 14:58 |  Topmodelky

Miliardové topmodelky2

Zpěváci, modelky a peníze

Například honorář za vystoupení Karla Gotta se blíží půl milionu korun a také Lucie Bílá inkasuje za vystoupení honorář v řádu několika set tisíc. Topmodelky berou za den mnohem víc - ty nejlepší inkasují téměř milion korun za vystoupení na molu. Například Eva Herzigová pobírala honorář 30 - 40 tisíc dolarů za den, při zvlášť lukrativní nabídce může topmodelka vydělat 100 tisíc dolarů za den. Také v dalším srovnání jsou na tom špičky showbyznysu u nás hůře než topmodelky, které se vydaly do světa. Majetek Karla Gotta je po téměř padesáti letech práce odhadován na 200 milionů korun, zatímco u Lucie Bílé se odhaduje částka 70 milionů korun. Eva Herzigová už za svou kariéru dokázala vydělat 400 milionů korun a jen loňský příjem Karolíny Kurkové činí 300 milionů korun.

Velvyslankyně české krásy

Paulina Porizkova

První česká modelka, která uchvátila svět. Jejím největším trumfem byly vedle krásné postavy a souměrné tváře především nádherné pomněnkové oči. Dlouhých deset let byla tváří firmy Estée Lauder. Pualina Porizkova se vedle svých filmových rolí proslavila také nesmlouvavou kritikou oděvního průmyslu - dokonce chtěla napsat knihu o modelingu, ale nakonec to vzdala.

Eva Herzigová

Spolu s Karolínou Kurkovou jediná česká topmodelka. Ještě před dvěma lety platila rodačka z Litvínova za nejslavnější českou modelku -její největší úspěch je spojen s propagací podprsenky Wonderbra, ale Herzigová fotila i pro Calvina Kleina či Versaceho. V poslední době se věnuje filmu a módnímu návrhářství.

Tereza Maxová

V roce 1989 uspěla při konkurzu agentury Madison Models a poté odjela do Paříže, kde později získala kontrakt s firmou L´Oreal. Pohybovala se ve špičce světového modelingu, ale na vrchol nikdy nedosáhla. V lednu 1997 se začala věnovat charitě - založila Nadaci Terezy Maxové, která pomáhá dětem bez rodičů.

Petra Němcová

Hledač talentů ji objevil přímo na ulici. Prosadila se v New Yorku, kam odešla jako sedmnáctiletá. Dívka původem z Karviné má krásné tělo, přesto ani ona nepatří mezi topmodelky, není přehlídkový typ a spíše se prosazuje jako fotomodelka. Po pěti letech strávených v USA ji v Česku téměř nikdo neznal, do povědomí se dostala až jako zraněná oběť vlny tsunami.

Hana Soukupová

Patří do absolutní světové špičky a má šanci stát se třetí českou topmodelkou. Kvůli modelingu přerušila už v patnácti letech střední keramickou školu, odešla do New Yorku a brzy se stala nejmladší modelkou, která pronikla do světové špičky - již v šestnácti letech se objevila na titulních stranách světových časopisů. Fotila například pro značky Gucci či Versace.

Miliardové topmodelky

Za krásu se platí. Topmodelky vydělávají miliony dolarů a ve svých ziscích se rychle zařazují po bok bohatých herců a sportovců. Nejkrásnějším ženám světa bude v následujících letech vévodit Češka Karolína Kurková.

Češka poprvé kraluje topmodelkám. Teprve jednadvacetiletá Karolína Kurková usedla na trůn nejúspěšnějších modelek. Už v loňském roce si ukrojila nejvíce dolarů ze štědrého koláče modelingových honorářů a nejúspěšnější má být i v příštích letech. Německá společnost BBDO Consulting vytvořila žebříček modelek, které v příštích letech vydělají nejvíce peněz. A česká topmodelka zvítězila. Přestože modelingové odvětví nyní zažívá recesi, trh je přesycený a klienti snižují ceny, dvě krásky si v horizontu několika let vydělají více než miliardu korun - Julia Stegner by měla v přepočtu na koruny získat miliardu a 100 milionů, zatímco zisk děčínské rodačky dosáhne v ideálním případě závratné výše miliardy a 300 milionů korun.

Z Děčína na Manhattan

Nad příběhem děčínské studentky se doslova tají dech všem, kteří milují červenou knihovnu. Krásné dívce se během pár měsíců otočil život úplně naruby; přestěhovala se z děčínského paneláku do luxusního bytu na Manhattanu a místo studentského kapesného začala vydělávat miliony dolarů. A vděčí za to náhodě. Její kamarádka ji vyfotila a snímky poslala pražské agentuře, která pozvala Karolínu na focení. Takových dívek jsou stovky, jenže pak se najednou ozval princ z pohádky, italský agent Alessandro Bazzoni, který pozval Karolínu do Milána. Právě jemu vděčí za svůj fenomenální úspěch. Bazzoni ji odvezl do New Yorku a udělal z ní královnu přehlídkových mol. Bylo jí šestnáct, když přerušila školu a odešla do světa. Během necelého roku se dostala na obálky předních módních časopisů. Ještě nebyla ani plnoletá a už vydělávala miliony korun. Bazzoni se stal jejím přítelem, pronajali si luxusní byt a Karolína se během tří let propracovala na špičku světového modelingu. Jen v loňském roce vydělala neuvěřitelných 300 milionů korun. Karolína Kurková fotí pro nejlepší klienty, dělala kampaně pro značky Louis Vuitton, Dior či Chanel, a již dvakrát se ocitla v prestižním kalendáři firmy Pirelli, kde se objevují skutečně nejlepší modelky. Z českých krásek se to před ní podařilo pouze jediné - Evě Herzigové. Za svůj úspěch vděčí několika věcem. Jednak své krásné tváři se smyslnými rty, mírám 89 - 59 - 89 a dlouhým nohám. Ale to by samo o sobě nestačilo. "Byla ve správnou dobu na správném místě, ale hlavně chytila skvělého bookera, který se stal současně jejím přítelem. Na druhé straně má vynikající povahu pro tento svět. Modelka musí do práce vkládat svou energii a šarm. Karolína je neuvěřitelně otevřená a vstřícná, prostě na to má i hlavu a umí výborně spolupracovat s klientem. Viděla jsem ji už v šestnácti a mohla jsem na ní oči nechat. Celá zářila a byla neuvěřitelně živá," popisuje přednosti Kurkové ředitelka pražské modelingové agentury Czechoslovak Models Milada Karasová.

Krása dělá peníze

Krása dnes prodává téměř vše. V módě je krása pochopitelná, ale krásná ženská tvář či postava jsou součástí téměř každé reklamy - od propagace aut přes prací prášky až po jídlo a pití. Módní a společenské časopisy se neobejdou bez krásné tváře na obálce, krásné herečky prodávají filmy a krásné modelky zdobí večírky mocných a bohatých. Zatímco dříve chodily krásné dívky na podobné večírky, aby se seznámily s potenciálním manželem, dnes pobírají honoráře za to, že večírky ozdobí svou krásou. Ostatně ještě před pár desítkami let sloužila krásná tvář především k tomu, aby se žena vdala za dostatečně bohatého muže, který ji finančně zajistí. To je například případ krásné české lyžařky Ivany Zelníčkové, která se v Americe provdala za Donalda Trumpa. Dnes je však situace jiná. Krásná tvář a ideální postava jsou považovány za zlatý důl. Krásná dívka se už nemusí vdát, protože si na své živobytí vydělá sama. Ovšem ne každá se prosadí ve světovém modelingu. Například vítězky české soutěže Miss, které odpovídají spíše slovanskému typu, na mezinárodním kolbišti nebodují. Svět modelingu totiž neodráží běžné požadavky na ženskou krásu. Módní návrháři jsou často homosexuálové a vybírají si chlapecké typy žen. V současné době se však znovu vrací ideál klasické krásy bez výstřelků. "Modelka není nic jiného než věšák na šaty a každý návrhář ví, že na štíhlém těle vypadá každý model úžasně," vysvětluje Karasová a dodává, že svět modelingu není jen procházkou růžovou zahradou. Klienti nutí dívky, aby jim ukázaly zuby i tělo, protože to je bude prodávat. Žádný sentiment tu neexistuje. Současné krásky musí mít v sobě vztah k exhibicionismu, musí být extrovertní, protože prodávat krásu není vůbec jednoduché.

Svět plný žárlivosti

Dívka musí mít dobrého manažera a hlavně obrovský kus štěstí. V modelingovém světě se pohybují statisíce žen, ale mezi elitu se jich dostane jen pár. Především začátky bývají krušné. Ne každý má podobné štěstí jako Karolína Kurková, na kterou si osobně vsadil Alessandro Bazzoni. Drtivá většina krásek se musí měsíce aměsíce snažit, aby si jich někdo všiml. V té době nemají žádné zakázky, ale musí z něčeho žít a musí také nafotit snímky, které budou ukazovat případným klientům - většinou se zadluží u své agentury a pak měsíce a měsíce obcházejí nejrůznější castingy a čekají, až si je někdo vybere. Bydlí společně s dalšími v obyčejném pronajatém pokoji a čekají na štěstí. Takový byl i příběh dvou slavných českých modelek Evy Herzigové a Terezy Maxové, které před patnácti lety odjely do Paříže, kde začínaly úplně z ničeho, a Tereza Maxová později vzpomínala, že žila pouze o chlebu a o vodě. Dnes není situace jiná. Svět celebrit a peněz přitahuje stále více žen a prosadit se je čím dál těžší. O obrovské konkurenci mluví i Milada Karasová. "Každá čtrnáctiletá dívka chce být modelkou a každá desátá to zkouší v praxi. Mnohdy však nalétnou podvodníkům, kteří z nich pod záminkou nafocení či školy modelingu vytáhnou deset či patnáct tisíc," vysvětluje Karasová. I to je součást byznysu - na jedné straně milionové honoráře, na straně druhé podrazy podvodníčků, kteří neváhají vydělávat na lidských snech. Nejen na českém písečku, ale i na světovém hřišti. "Zákulisí modelingu nebylo nikdy tak konkurenční jako dnes. Všechny jsme si vzájemně pomáhaly a neubližovaly si, ačkoli jsme "hrály" každá sama za sebe. Současný svět modelingu je plný žárlivosti. Modelky se nestarají jedna o druhou, někdy se ani na přehlídce nepozdraví. To jsme my neznaly," popisuje změnu modelingového světa pomalu se loučící černá kráska Naomi Campbell.


Kolik si vydělají topmodelky
(odhad příjmů v milionech korun)
1. Karolína Kurková . . . . . . . . . . . . . . . . . 1287
2. Julia Stegner . . . . . . . . . . . . . . . . . . .1102
3. Heidi Klum . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 855
4. Natalia Vodionova . . . . . . . . . . . . . . . . .827
5. Laetita Casta . . . . . . . . . . . . . . . . . . .673
6. Liya Kebede . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .510
7. Giselle Bündchen . . . . . . . . . . . . . . . . . 495
8. Eva Padberg . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .462
9. Naomi Campbell . . . . . . . . . . . . . . . . . . 432
10. Kate Moss . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 384
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bAj bAj | 14. října 2008 v 11:07 | Reagovat

mÁŠ to divný učite není Heidi Klum na 3,,,Trochu Divný a určite neni Kate Moss nekde az Na posledním!Si najdi Správny Grafia n é nejaky tyhle srcky:-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama